Monday, August 15, 2022
Arabic Arabic Bengali Bengali English English French French Hindi Hindi Indonesian Indonesian Malay Malay Punjabi Punjabi Russian Russian Spanish Spanish Turkish Turkish Urdu Urdu

Düğününüzün Yorgunluğunu Fit Life Spa & Health Center’da Unutun… Size Özel Masaj Uygulamaları | Blog

Must Read

Karachi residents protest by cutting Independence Day cake on broken bridge

KARACHI: Residents of Landhi on Sunday celebrated Pakistan’s 75 years of independence in a unique way, while also...

‘Har Ghar Tiranga’: Amazon India joins in the campaign

To celebrate India’s 75th Independence Day this year, Amazon.in has announced its association with the ‘Har Ghar Tiranga’...

Apple Tests Showing Users More Ads Via Pre-Installed Apps

Apple caused quite the stir when it announced what it called the App Tracking Transparency. The idea...


DÜĞÜNÜNÜZÜN YORGUNLUĞUNU FİT LİFE SPA & HEALTH CENTER’DA UNUTUN… SİZE ÖZEL MASAJ UYGULAMALARI

Rüya gibi bir balayı deneyimi için tatilinizi masaj terapileri ile renklendirebilirsiniz. Masaj terapisi, ağrı ve kasılma gibi fiziksel sorunlardan kurtulmanıza yardımcı olur. Aynı zamanda sıkıntı ve stresin de baş düşmanı! Siz de düğün hazırlıklarıyla geçen ayların yorgunluğunu atmak ve eve tamamen yenilenmiş olarak dönmek istiyorsanız masaj terapilerini deneyebilirsiniz. Balayınız sırasında ihtiyacınıza göre tercih edebileceğiniz masaj çeşitlerini sizin için sıraladık.

 

Aroma Terapi Masajı ile Ruhunuzu Dinlendirin

Aroma Terapi Masajı ile Ruhunuzu Dinlendirin

Aroma terapi, mis kokulu uçucu yağların kullanıldığı bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Bu masaj çeşidi hem fiziksel hem zihinsel sağlığa katkıda bulunuyor. Endişe, depresyon, uykusuzluk, ağrı, mide bulantısı gibi sorunların giderilmesine yardımcı olması açısından önem taşıyor. İhtiyacınıza göre seçebileceğiniz bazı popüler uçucu yağların faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz:

Lavanta: Çok hoş kokulu bir aroma olan lavanta, rahatlamaya ve stresi azaltmaya yardımcı olur.

Nane: Ağrı kesicilerde de kullanılan nane esansı, baş ağrısı ve vücudun çeşitli bölgelerindeki kas ağrıları için ideal bir uçucu yağ olarak karşımıza çıkar.

Okaliptüs: Sinüsleri açmaya katkıda bulunur. Ayrıca grip ve soğuk algınlığından kaynaklanan kas ağrılarını gidermeye yardımcı olur.

Sardunya: Hormon dengeleyici olarak görev yapar. Sardunyanın stres, ruh hali değişimleri, anksiyete ve adet öncesi sendromu için sakinleştirici bir etkisi de var.

 

Shiatsu Masajı ile Enerjinizi Hissedin

Shiatsu masajında vücudun belirli noktalarına uygulanan basınçla vücuttaki enerji akışı hızlandırılır. Otonom sinir sistemi aktivitesini düzenleyerek sinirlerin gevşemesine yardımcı olur. Kişiyi sakinleştirir ve stresi azaltır. Ayrıca eklem ağrıları, burkulma, boyun ve sırt ağrısı, bronşit ve sinüzit gibi birçok rahatsızlık için destekleyici bir faktör olarak kullanılır.

 

Refleksoloji ile Rahatlamaya Ayaklarınızdan Başlayın

Refleksoloji ile Rahatlamaya Ayaklarınızdan Başlayın

Bölge terapisi olarak da adlandırılan refleksoloji, ayakların belli noktalarına hafif baskı uygulayarak sinir sistemini uyarmayı amaçlayan bir terapi metodu. Ayaklardaki sinir noktalarına yapılan kontrollü basınç, vücudun rahatlamasını sağlar, stresi azaltır ve uyku bozukluklarının giderilmesine yardımcı olur. Migren ve çeşitli sebeplerle oluşan diğer baş ağrılarının hafiflemesine katkıda bulunur. Vücudun daha iyi çalışmasını, daha rahat ve enerjik olmasını sağlar. Bu masaj tekniği, tek başına veya aroma terapi ile birleştirilerek uygulanabilir.

 

Spor Masajı ile Kendinizi Daha İyi Hissedin

İster profesyonel ister amatör olun, spor yaparken çeşitli kazalar yaşayabilirsiniz. Spor masajı ise spor yaralanmalarının önlenmesinde ve tedavisinde önemli bir rol oynar. Spor masajı sayesinde çeşitli kas ve eklemleri gevşeterek spor yaralanmalarının önüne geçmek mümkün olur. Özel yöntemler kullanılarak yapılan bu masaj, sakatlanan bölgenin rahatlamasına ve iyileşmesine de katkıda bulunur.

 

Thai Masajı ile Farklı Bir Deneyim Yaşayın

Hindistan’da ortaya çıkan ve 2500 yılı aşkın bir süredir kullanılan Thai masajı, zihinsel ve fiziksel yenilenmenin kapılarını aralar. Batı tipi masajlardan daha farklı bir metoda sahip olan Thai masajında germe, itme ve sallama gibi fiziksel hareketleri içeren teknikler kullanılır. Bazı yönleriyle yogaya benzetilen ve özellikle sporcuların tercih ettiği Thai masajının bilinen birçok faydası mevcut. Örneğin; enerji akışını iyileştirmeye yardımcı olur. Baş, boyun, eklem ve sırt ağrılarını gidermeye katkıda bulunur. Thai masajı, vücudun esnekliğini artırmanın yanı sıra stresi de hafifletir.

 

Sıcak Volkanik Taş Terapisi ile Gevşeyin

Sıcak Volkanik Taş Terapisi ile Gevşeyin

Sıcak taş terapisinde masaj sırasında volkanik taşlar vücudun farklı bölgelerine dizilir. Taşların sıcaklığı, kasları gevşeterek daha esnek bir hâle getirir. Bu durum kaslarda daha derin bir gevşeme sağlar. Sıcak taş terapisi için genellikle bazalt taşları tercih edilir. Düz şekilli bazalt taşları, ısıyı daha uzun süre muhafaza edebilir. Bu terapi yöntemi; kaygı, depresyon, uykusuzluk ve kas ağrısı gibi birçok sorunun çözümüne destek olur.

 

Bali Masajı ile Tepeden Tırnağa Rahatlayın

Bali masajı; Hindistan, Çin ve Endonezya tekniklerinin kombinasyonundan oluşan bir masaj tekniği. Bu masaj, aromatik yağların hoş kokuları eşliğinde saç derinizden ayak ucunuza kadar rahatlamanızı sağlar. Nazik vuruşlarla basınç noktalarının uyarılması; sinir sistemini gevşetir, kan ve enerji akışını hızlandırır. Bali masajı, stresi azaltmanın yanında cildi besler ve yumuşatır. Geleneksel Bali masajının yanı sıra iki masaj terapistinin dahil olduğu senkronize Bali masajı da rahatlamanıza yardımcı olur.

 

Elite World Hotels’te Fit Life SPA & Health Center ile Düğün Yorgunluğunu Üzerinizden Atabilirsiniz

Fit Life SPA

Elite World Hotels, misafirlerine benzersiz bir masaj terapisi deneyimi sunuyor. Düğün yorgunluğunu üzerinizden atabilmeniz ve güzel bir masajla kendinizi yenileyebilmeniz için uzman terapistleriyle sizleri bekliyor. Siz de balayınızı daha keyifli bir hâle getirmek için Elite World Hotels bünyesindeki Fit Life SPA & Health Center’da rahatlayabilirsiniz. Aroma terapiden Bali masajına, refleksolojiden shiatsu masajına, farklı tekniklerle fiziksel ve zihinsel açıdan dinlenebilirsiniz. Daha fazla bilgi edinmek ve rezervasyon yaptırmak için Elite World Hotels ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

Farklı Bir Düğün Hayal Edenler İçin 9 Öneri

Stressiz Düğün için 15 Öneri

Teknede Düğün Yapacakların Mutlaka Bilmesi Gerekenler

Yazın Düğün Yapacaklara Birbirinden Özel Mekân Süsleme Önerileri

Kış Düğünü Yapacaklara Mekân ve Süsleme Önerileri
- Advertisement -
- Advertisement -

Latest News

Karachi residents protest by cutting Independence Day cake on broken bridge

KARACHI: Residents of Landhi on Sunday celebrated Pakistan’s 75 years of independence in a unique way, while also...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -