Saturday, May 18, 2024

2021 Yılı İlkbahar-Yaz En Popüler Seyahat Trendleri | Blog

Must Read


Geçtiğimiz yıl başlayan ve hâlâ devam eden pandemi süreci pek çok alışkanlığımızın değişmesine sebep oldu. Marketten aldıklarımızı yıkamaya başlamamız, dışarıya gerekmedikçe çıkmıyor olmamız, hatta dışarıya çıkmanın artık olağanüstü bir durum haline gelmiş olması, kafelerde gelen çatal bıçağı kullanırken iki kez düşünmemiz gibi pek çok şey artık hayatımızın bir parçası. Gündelik yaşamda böyle değişiklikler olurken pek tabi tatil alışkanlıklarımız da eskisi gibi kalmadı. Artık kalabalıkla iç içe olduğumuz, hoplamalı zıplamalı, aynı zamanda kendimizi müzikle dağıtabildiğimiz tatiller yerine daha izole tatilleri tercih ediyoruz. 2021 yılında da ilk cemrenin düşmesiyle beraber tatil planları yavaştan oluşmaya başladı. Peki, 2021’in tatil trendleri neler? Hazırsanız yeni trendleri tek tek inceleyelim.

 

Road Trip

Road Trip

Road Trip, “planlı plansız” bir seyahat trendi olmasıyla dikkatimizi çekiyor. Sadece seyahate başlayacağınız konum ve varacağınız yer belli, gerisi tamamen size ve sınırlarınıza kalıyor. Bir şehirden çıkarak yolculuğa başlıyoruz; yol üzerinde harika bir restoran varsa rotayı oraya çeviriyoruz, yol üzerinde başka bir şehri görmek istediysek oraya da uğruyoruz. Geceleri otelde kalmak isterseniz kalmanızda hiçbir mahsur yok, oda bulamadığınız takdirde aracınızı bir yere çekip uyumak zorunda da kalabilirsiniz. Aslında insanları çeken de tam olarak bu özgürlük havası oluyor. Ne zaman ne olacağı belli olmayan bir çeşit doğaçlama seyahat yöntemi diyebiliriz.

 

Kamp

Kamp

Bugün içerisinde bulunduğumuz koşullar bizi doğaya dönmeye itiyor. İnsanlardan uzak bir şekilde doğayla baş başa kalabildiğimiz vakitlerin değeri her geçen gün artıyor. Bahar ayları yaklaşırken en çok tercih edilen tatil türlerinden birinin “kamp” olduğunu söylememiz gerekiyor.

Bir deniz kenarı, herhangi bir gölün yanı başı ya da bir ormanın içi kampınızın merkezi haline gelebilir. Bunun yanında her geçen gün şehirlerde bulunan kamp alanlarının sayısı da artıyor. Bu kamp alanları, kampçılara; elektrik, tuvalet, mutfak gibi çeşitli imkânlar da sunuyor. Güvende hissetmek isteyenler tarafından bu alanlar sıklıkla tercih ediliyor.

 

Tekne Turu

Tekne Turu

Geçtiğimiz yıl izole tatil çeşitleri, tatil yapmak isteyenlerin ilk tercihleri arasında yerini alıyordu. Bu yıl da değişen pek bir şey yok. Pandemi sürecinin hâlâ devam ediyor olması tatil trendlerinin de pek değişmemesine neden oluyor. Siz de bir tekne kiralayarak rotanızı belirleyebilir, mavi sulara doğru yolculuğa çıkabilirsiniz. Böylece D vitamininin, uçsuz bucaksız mavi suların tadını çıkarabilirsiniz.

 

İzole Oteller

İzole Oteller

Zaman içerisinde koşullar değişse de bazı tutkularımız hâlâ bizimle yaşıyor. Mesela pek çoğumuz için otellerden vazgeçmek pek mümkün görünmüyor. Otelde tatil yapmanın rahatlığından vazgeçmek pek mümkün değil. Bu süreçte kalabalıklardan uzak, doğayla iç içe, temizlik konusunda hayli titiz davranan oteller tatil için sizi bekliyor!

Siz de muhteşem atmosferi ve konforlu odalarıyla ziyaretçilere eşsiz bir deneyim vadeden, gönül rahatlığıyla tatil yapabileceğiniz Elite World Sapanca Convention & Wellness Resort‘ü tercih edebilirsiniz.

 

Karavan Gezileri

Karavan Gezileri

Kaplumbağaları düşünelim, evleri sürekli sırtlarında dolaşırlar. Karavanla seyahate çıkmak da buna benziyor. Evinizi sırtınıza alıyor ve yola koyuluyorsunuz. Yapmanız gereken iki şey var; karavana eşyalarınızı yüklemek ve yola koyulmak. Sonrası tamamen akışa bağlı olarak gelişebilir. Hem ev rahatlığı hem de seyahat. Bir insan başka ne isteyebilir ki?

 

Özel Ada Tatili

Özel Ada Tatili

Özel ada tatili, aslında bizim pek alışık olduğumuz bir tatil şekli değil. Ama izole tatillerin gündem olmasıyla “Acaba bir ada mı kiralasak?” fikri de bazılarımızın aklına düşmedi değil. Geniş bir bütçe gerektiren bu yöntemde, dostlarınızla bir adayı kiralıyorsunuz. Kocaman adada, dostlarınızla baş başa bir tatilin tadını çıkarıyorsunuz!

 

Ekolojik Seyahat

Ekolojik Seyahat

Doğaya dönüşün yaşanmasıyla birlikte aslında doğaya neler yaptığımızı da gözlemleme fırsatı edinmiş olduk. İklim krizine ve doğa tahribatına karşı artan duyarlılıkla beraber artık karbon ayak izimizi küçültmeye yönelik adımlar atıyoruz. Böylece seyahat ederken kullandığımız taşıttan, konaklayacağımız yere hatta tükettiğimiz yiyeceklere kadar pek çok şeye dikkat ederek seyahat ediyoruz. Hem doğa için iyi bir şeyler yapmış oluyor hem de kendi sağlığımızı ön planda tuttuğumuz bir tatil modeli geliştirmiş oluyoruz.

 

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

Marmaris’te Gezilecek ve Görülecek Yerler

Her Mevsimi Ayrı Güzel Bozcaada Rehberi

Bodrum’un Güzel Komşusu Kos Adası’nda Mutlaka Yapmanız Gereken 8 Şey

Karadeniz Turuna Çıkmadan Önce Bilmeniz Gerekenler
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Latest News

Numerology and May Travel: Finding Your Perfect Holiday Destination

Did you know that the ancient science of numerology can help you find the right holiday destination this May...
- Advertisement -spot_img

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img